До вибору одягу завжди потрібно ставитися дуже уважно. Адже одяг — це речі, які торкаються нашого тіла, і важливо, щоб вони були якісні та не викликали подразнень та алергічних реакцій. Одяг повинен бути зручним та дарувати комфорт. Таким є одяг з натуральних тканин.
Якщо ви хочете пошити одяг власноруч, то вам потрібно купити лляну тканину. Вона ідеально підійде як і для звичайних футболок та сорочок, так і для вишиванок.
Лляне волокно — це текстильне волокно рослинного походження. Його виробляють зі стебел льону. Воно є одним із найміцніших рослинних волокон. За міцністю на розрив значно перевершує бавовну, шерсть, джгут. Міцність лляної пряжі на розрив при однаковій товщині майже вдвічі вища бавовняної і втричі вища за шерстяну. З підвищенням вологості лляного волокна (до відомої межі) збільшується його міцність, тоді як міцність шерсті, натурального шовку і штучного волокна, навпаки, знижується.
Історія лляних тканин тягнеться вже дуже давно. ЇЇ виготовляли ще давні індуси 9000 років тому. Пізніше льон стали вирощувати в Ассирії, Вавилоні та Єгипті. Цікаво, що єгипетські мумії, яким уже 5000 років, загорнуті саме в лляну тканину. З льону виготовлено славнозвісну Туринську плащаницю. Завдяки унікальним властивостям льону вона вціліла до наших днів, пройшовши крізь вогонь і воду. Ці реліквії збереглися до сьогодні завдяки кремнезему, який міститься в льоні та стримує розвиток бактерій і грибків. Лляна тканина, окрім того, що вона міцна й зручна, популярна ще й тим, що вона довговічна.
Греки робили вітрила своїх човнів із лляних тканин, адже намоклий льон стає ще міцнішим. Під час воєн лляні пов’язки рятували поранених від гангрени та сепсису. У багатьох культурах світу льон став символом світла, чистоти та вірності.
Вважають, що за давніх часів лляні вироби цінувалися вище за золото. Навіть легенда про подорож аргонавтів у Колхіду по золоте руно, на думку деяких дослідників, має за основу реальні факти. Історики свідчать, що у Давній Греції не було великих урожаїв льону, а той льон, що тут родив, мав досить низьку якість. Натомість високосортний льон вирощували в Колхіді, де виготовлялося славнозвісне «сардинське полотно». Тож чи не була лляна тканина тим самим коштовним і унікальним золотим руном?
На Русі льон з’явився на початку першого тисячоліття нашої ери. Незабаром льонарство стало тут поширеним і традиційним промислом. Сьогодні Україна займає восьме місце у світі по виробництву льону.
Сьогодні лляні тканини дуже популярні. Їх високі механічні властивості обіцяють довговічність такої тканини, міцність, стійкість до пошкоджень, високу гігієнічність. Лляні волокна використовують для виробництва літніх костюмних платтєвих тканин, білизняних тканин (постільної, столової, натільної білизни). Також тканини з льону ідеально підходять для створення вишиванок.
Купити лляні тканини можна в інтернет-магазині “Золоте руно”.